موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری و ارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- ۱۳٩٠/٢/۳٠

 

در کنفرانس «شبیه‌سازی از منظر فقه و حقوق» مطرح شد:
شبیه‌سازی انسانی جرم‌انگاری شود
در فرآیند شبیه‌سازی خلاء قانونی احساس می‌شود

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فقه و حقوق - حقوق اجتماعی

 

کنفرانس شبیه‌سازی از منظر فقه و حقوق، صبح روز چهارشنبه در سازمان پزشکی قانونی با حضور اساتید و متخصصان پزشکی قانونی برگزار شد و سخنرانان بر لزوم رفع خلاءهای قانونی در مورد شبیه‌سازی انسانی و حتی جرم‌انگاری این امر تاکید کردند.


ادامه مطلب ...
- ۱۳٩٠/٢/۱٦

 

مقدمه

یکی از اصول مهم حقوق قراردادها اصل آزادی قرارداد است که به موجب آن اشخاص در انعقاد قرارداد مختار تلقی می شوند و قراردادهای منعقده میان طرفین معتبر و نافذ و مرتب آثار حقوقی است . این اصل در حقوق تمامی کشورها مورد تائید واقع شده لیکن استثنائات وارد بر اصل در همه قانونگذاری ها یکسان نمی باشد.

 


ادامه مطلب ...
- ۱۳٩٠/٢/۱٦

 

به موجب قانون یاد شده از تاریخ تصویب آن، سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان با اعتبارات، نیروی انسانی و امکانات ادغام و به وزارت ورزش و جوانان تبدیل می‌شود. با توجه به اینکه نزدیک به 3 ماه از تصویب این قانون سپری شده و تاکنون نیز نشانه‌ای از عزم دولت برای اجرای آن مشاهده نشده است؛ این سؤال به ذهن می‌رسد که ضمانت اجرای مصوبات مجلس چیست؟ در صورتی که دولت نسبت به مصوبات مجلس تمکین نکند چه ابزارهای سیاسی و حقوقی در قانون اساسی پیش‌بینی شده است؟

ادامه مطلب ...
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66729171 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :